Sport Ndërkombëtar

“Djajtë e Kuq” e njoftojnë Arsenalin me humbje

Marcus Rashford

Arsenali ka zbritur me këmbë në tokë.

Skuadra londineze është mposhtur 3-1 nga Manchester United – duke e pësuar humbjen e parë – pas gjashtë xhirove të zhvilluara në Premierligë.

“Djajtë e Kuq” e nisën më mirë takimin dhe kaluan në epërsi në minutën e 35-të.

Në rrjetë topin e dërgoi Antony, i cili debutoi me fanellën e United.

Por, “Gunners” nuk u dorëzuan lehtë dhe e barazuan rezultatin me anë të Saka-s pas një ore lojë.

Ama, kjo ishte e gjitha çka mysafirët mundën të bëjnë.

Teksa, vendasit shënuan edhe dy herë.

Marcus Rashford realizoi në minutën e 66-të dhe 75-të për t’i dhuruar fitores skuadrës së tij.

Pas kësaj ndeshje, Manchesteri ngritet në pozitën e pestë në tabelë – me 12-të pikë të grumbulluara.

Ndërsa, Arsenali me tre pikë më shumë – mbetet lider – përkundër humbjes./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022