Lajme

Dita Ndërkombëtare e Nënës/ Ilir Meta uron me videon e Vjosa Osmanit: Të mbrojmë familjen dhe vlerat e saj të çmuara

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Nënës duke shpërndarë në rrjetet sociale një video të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani së bashku me dy vajzat e saj këndojnë këngën “dhuratë” të Miriam Camit dhe Alban Skënderajt.

Meta e përfundim urimin duke shtuar se Familja dhe vlerat e saj të çmuara duhen mbrojtur.

Të dashur miq,

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Nënës dhe në nisje të Javës së Familjes nuk mund të gjeja një mesazh urimi më të bukur për ju dhe të gjitha nënat shqiptare, se sa teksti i këngës “Dhurata” të Miriam Cani dhe Alban Skënderaj, të interpretuar nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe dy vajzat e saj të mrekullueshme!

Të mbrojmë Familjen dhe vlerat e saj më të çmuara.

/Shqip.com