Lajme

Dita Botërore e Sindromës Down / Haradinaj: Të kujdesemi dhe t’i përqafojmë me dashuri çdo ditë

Në Ditën Botërore të Sindromës Down, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se për personat me këtë sindromë duhet të kujdesemi dhe t’i përqafojnë me dashuri, jo vetëm sot, por çdo ditë.

“Një ditë e veçantë për të shfaqur dashurinë ndaj atyre që janë të veçantë në mënyrën e tyre. Të kujdesemi dhe t’i përqafojmë me dashuri. Çdo ditë, jo vetëm sot, kur po shënojmë Ditën e personave me Sindrom Down.”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

/Shqip.com