Lajme

Dimal Basha i reagon Peter Stanos

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Dimal Basha, i ka reaguar zëdhënësit të Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano, pasi kritikoi aksionet e Policisë në Veri.

Basha ka thënë se “BE po na thotë që duhet me leju krimin e Serbisë në Kosovë për me i normalizu marrëdhëniet”.

Ai ka shkruar pak edhe latinisht: “O kohëra, o zakone”.

“Peter Stano paska thanë se lufta jonë kundër kriminelëve është eskaluese dhe shkon kundër dialogut dhe frymës së normalizimit! Pra BE po na thotë që duhet me leju krimin e Serbisë në Kosovë për me i normalizu marrëdhëniet, përndryshe me luftu krimin na qenka anti-normalizim! O tempora, o mores!”, ka shkruar Basha.

/Shqip.com