Sport Ndërkombëtar

Diego Carlos ka pësuar lëndim të rëndë

Diego Carlos

Fati nuk është në anën e tij.

Diego Carlos ka këputur “Tendonin e Akilit” .

Qendërmbrojtësi brazilian e lëshoi fushën e gjelbër i mërzitur – në fitoren 2-1 ndaj Evertonit.

Carlos – tashmë do të operohet – teksa më pas do e fillojë procesin e rehabilitimit.

Ky lëndim është një nga më të vështirët në futboll dhe me shumë gjasë do lë brazilianin për të paktën gjashtë muaj – jashtë fushës së gjelbër.

29 vjeçari u bashkua me Aston Villën – në këtë merkato të verës, pasi klubi anglez i pagoi Sevillës – 26 milionë paund – për shërbimet e tij./Shqip.com