Sport Ndërkombëtar

Diaz mposhtë Fergusonin në raundin e katërt

Foto nga Sky Sports

Nate Diaz shënoi një fitore në raundin e katërt ndaj Tony Ferguson në UFC 279 të shtunën, duke fituar luftën e fundit të marrëveshjes së tij me UFC në një ndeshje të egër që mbylli një javë të jashtëzakonshme për UFC, shkruan Sky Sports.

Një përleshje në prapaskenë bëri që konferenca e shtypit e së enjtes të ndërpritet dhe karta u hodh në rrëmujë të premten në mëngjes kur Khamzat Chimaev humbi kufirin e peshës së lehtë për luftën e tij kryesore të propozuar kundër Diaz.

Kjo mungesë detyroi një riorganizim që e pa Ferguson të përparonte për të takuar Diazin, ndërsa Chimaev u përball me Kevin Holland dhe Li Jingliang u përballën me Daniel Rodriguez, por ngjarja kryesore e riplanifikuar nuk zhgënjeu.

37-vjeçari Diaz zgjodhi Ferguson për tre raundet e para përpara se të kapte një mbytje në gijotinë në të katërtin për t’i dhënë fund luftës para një turme të shitur në T-Mobile Arena./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022