Sport Shqiptar

Dee Franklin rikthehet në Prizren

Dee Franklin

Dee Franklin është rikthyer në Superligën e Kosovës.

Basketbollsti amerikan do e djersitë përsëri fanellën e KB Ponte Prizrenit.

30 vjeçar – kishte qenë pjesë e skuadrës nga Prizreni – dy sezone më parë dhe tashmë do t’a ndihmojë përsëri në arritjen e objektivave.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit – në Facebook

Fanklin – së fundmi ka qenë pjesë e basketbollit islandez, te skuadra – Hamar – ku ishte lojtari më i mirë në ligë – me një meastare prej 26.3 pikëve e 7.7 kërcime..

Sipas njoftimit nga ekipi prizren – ai do të debutojë kundër Pejës.

Sa i përket formës ekipore, Ponte Prizreni është mposhtur në xhiron e parë nga KB Trepça me rezultat 89-61./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022