Sport Ndërkombëtar

De Light: Kishte heshtje vdekjeprurëse

Mbrojtësi qendror i Bayernit, Matthijs de Ligt, ka folur për humbjen 1-3 ndaj RB Leipzig, që ia ka vështirësuar klubit nga Munihu luftën për titull.

“Kishte heshtje vdekjeprurëse në dhomën e zhveshjes. Ndeshja e Borussia Dortmund nesër? Ne duhet të shikojmë vetëm veten. Sot luajtëm keq. Shpresoj që Borussia nuk do të fitojë nesër”, citon Sky fjalët e mbrojtësit holandez.

Borussia Dortmund nesër më 21 maj do të luajë kundër Augsburgut, në rast fitoreje verdhezinjtë do të dalin në krye dhe do ta kalojnë Bayernin me dy pikë

/Shqip.com