Sport Ndërkombëtar

Danimarka nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Tunizisë

Danimarka dhe Tunizia e kanë nisur rrugëtimin e tyre në Kampionatin Botëror që po luhet në kuadër të Grupit D, shkruan Shqip.com.

Sfida në fjalë përfundoi me rrjeta të paprekura 0:0.

Ndeshja u zhvillua nga ora 14:00, dhe u zhvillua në stadiumin “Education City Stadium”.

Danezët futen në këtë takim ishin si favoritë në letër, por që nuk ia dolën.

Në anën tjetër, Tunizia arriti të shkaktojë befasi nuk barazuar në ndeshjen e parë.

Ndeshja tjetër ë këtij grupi zhvillohet nga ora 20:00 ndërkombëtare Francës dhe Australisë.

/Shqip.com