Sport Ndërkombëtar

Dani Alves arrestohet nga policia spanjolle pas sulmit seksual ndaj një grua

Dani Alves

Legjenda braziliane, Dani Alves është arrestuar nga policia në Barcelonë dhe është dërguar në gjykatë për t’u marrë në pyetje pasi u akuzua për sulm seksual ndaj një gruaje në një klub nate të qytetit.

Policët spanjollë e ndaluan futbollistin pasi ai u mor në pyetje pas ankesës zyrtare të gruas në fjalë.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës u dërgua në një stacion policie në lagjen Les Corts për të dhënë një deklaratë zyrtare mbi rastin.

Ai pranoi se kishte qenë në klubin ikonik të natës të qytetit Sutton në fund të muajit të kaluar kur ndodhi krimi i dyshuar seksual.

Por, ai protestoi për pafajësinë e tij në një intervistë televizive spanjolle pasi një gjykatë konfirmoi se kishte hapur një hetim zyrtar.

/Shqip.com