Sport Ndërkombëtar

Coutinho – “i heshtur” në sezonin e ri

Philippe Coutinho

Rikthimi i tij në ishull – ishte sikur në ëndrra.

Dhuroi magji, gola dhe asistime.

Por, të njëjtën nuk po e bën edhe në kampionatin aktual.

P

Philippe Coutinho – nuk po arrin të lë shenja – me fanellën e Aston Villës – pasi nuk ka shënuar e as asistuar akoma.

Braziliani – ka pasur edhe probleme me lëndime – që i kanë vështirësuar punët akoma më shumë.

Një fije shprese se ai mund të rikthehet në element – ishte përballja ndaj Southamptonit – ku u shpall “Lojtari i Ndeshjes”.

Coutinho – ka kontratë me Villa-n deri në vitin 2026, ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet 20 milionë euro.

Sa i përket renditjes – skuadra e udhëhequr nga Steven Gerrard gjendet në pozitën e 15-të në tabelën klasifikuese – me vetëm shtatë pikë të grumbulluara./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022