Sport Ndërkombëtar

Conte beson që Heung-Min Son do të gjejë rrugën e golit së shpejti

Trajneri i Tottenham, Antonio Conte e ka pranuar se sulmuesi Heung-min Son është “i zemëruar” dhe i mungon besimi, por e ka mbështetur atë që të fillojë të shënojë sërish.

30-vjeçari koreano-jugor ka kaluar tetë ndeshje pa gol.

Conte nuk ka vendosur nëse do ta pushojë atë për vizitën e së shtunës ndaj skuadrës fundore në Premier League, Leicester.

“Unë mendoj se Sonny, me siguri, nuk është i lumtur sepse nuk po shënon. Është normale dhe më pëlqen që ai është pak i zemëruar me këtë situatë. Kjo do të thotë se ai dëshiron të përpiqet ta ndryshojë atë, edhe sepse ne kemi nevojë për të”, tha italiani.

Thatësira e golave ​​të Son vjen pasi ai përfundoi sezonin e kaluar si fitues i përbashkët i Këpucës së Artë të Premierligës së bashku me Mohamed Salah të Liverpool-it, por Conte është i vetëdijshëm për kërkesat ndaj lojtarit të tij.

“Soni, ai është një lojtar me të vërtetë i rëndësishëm për ne. Në të njëjtën kohë, mund të ndodhë, veçanërisht kur luani lojëra masive, mund të jeni pak i lodhur mendërisht, gjithashtu edhe trupi juaj, kështu që mund të ndodhë.

Hera e fundit që Son filloi një ndeshje të Premierligës në stol kur ishte plotësisht në formë ishte rikthyer në verën e vitit 2020 si jashtë në Bournemouth.

Që atëherë ai ka luajtur pothuajse çdo minutë kur është në dispozicion për Tottenhamin dhe ka shënuar shifrën e 20 golave ​​në secilën prej dy sezoneve të fundit./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022