Sport Ndërkombëtar

City përballet me Wolves, Tottenhami pret Leicesterin

Pas një jave pauzë Premier League do të vazhdojë me disa ndeshje mjaft interesante.

Ndeshja e parë që zhvillohet të shtunën është përballja ndërmjet Manchester Cityt edhe Wolves.

City ka pasur një fillim mjaft të mirë me katër fitore e dy barazime, kurse Wolves kanë vetëm një fitore.

Skuadra vendase po e vuajnë shumë mungesën e Raul Jimenez, i cili është i lënduar, prandaj ata nënshkruan Diego Costan.

“The Citezens” gjenden në vendin e dytë me 14 pikë, kurse Wolves janë në vendin e 16 me vetëm gjashtë sosh.

Kjo ndeshje zhvillohet në ora 13:30.

Të shtunën zhvillohet edhe përballja ndërmjet Tottenham dhe Leicesterit, me fillim nga ora 18:30.

Skuadra e vetme pa fitore në Premir League janë “Dhelprat”, pasi pas gjashtë ndeshjeve kanë pesë humbje e një barazim dhe gjenden në vendin e fundit.

Derisa, Tottenham ene nuk kanë shijuar humbjen me katër fitore e dy barazime dhe gjenden në vendin e tretë në renditje./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022