Lajme

Çitaku-Kurtit: S’ka pasur draft-statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, atë e sollët ju

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Kurti i cili tha se drafti i Bashkimit Evropian i dorëzuar nga emisarët më 21 tetor është draft statut pakrahasueshmërisht më i avancuar se marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015.

Çitaku tha se “përpjekjet e Kurtit për të justifikuar pranimin e Asociacionit janë qesharake”.

Ajo thotë se s’ka pasur draft -statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, por sipas saj këtë e solli Kurti.

Reagimi i saj i plotë:

Qesharake këto pëpjekjet e Kryeministrit për të justifikuar pranimin e Asociacionit.

Kryeministër, as në 2013 e as 2015 NUK ka pasur STATUT për asociacionin.

Statuitin e sollët ju.

E tash, publikojeni nëse na qenka aq i mirë.

Pak transparencë.

/Shqip.com