Chelsea i kthehet fitoreve

Ecurisë negative i erdhi fundi.

Chelsea ka shënuar fitore 1-3 në udhëtim te Aston Villa – për të marrë tre pikë tejet të vlefshme.

Lonidezët nuk e nisën aspak mirë takimin, pasi James shënoi autgol – në minutën e 28-të.

Por, as gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë.

Pas vetëm gjashtë minutave, Jorginho shënoi nga pika e bardhë dhe shifrat u barazuan në 1-1.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e barë, ndërsa e dytë i takoi plotësisht londinezëve.

Romelu Lukaku e tundu rrjetën për 1-2, në minutën e 56-të. Për sulmuesin belg ky ishte një gol tejet i rëndësisishëm dhe e largoi presionin e publikut nga supet.

Goli i shënuar nga Lukaku

Deri në fund të takimit, kampionët e Evropës shënuan edhe një herë. Kësaj radhe autor ishte Jorginho.

Pas kësaj fitore, Chelsea mbetet në vendin e tretë – në Premierligë.

Nga 19-të ndeshje të zhvilluara, kjo skuadër ka regjistruar 12-të fitore, pesë barazime, është mposhtur dy herë dhe ka gjithsej 41 pikë.