Chelsea gabon ndaj Burnley-t

Chelsea ndalet me barazim

Chelsea ka bërë një hap hap fals në “luftën” për titull në Premierligë.

Lonidnezët kanë barazuar me rezultat 1-1 ndaj Burnley-t, shkruan Shqip.com.

Skuadra e udhëhequr nga Thomas Tuchel ishte e para që shënoi në këtë takim, por nuk arritën që ta ruajnë epërsinë deri në fund.

Golin e parë e realizoi, Kai Havertz, pas 33 minutave lojë, kurese asistues ishte Recee James.

Goli i shënuar nga Kai Havertz

Në pjesën e parë, përkundër mundësive të shumta, nuk pati asnjë gol tjetër të shënuar.

Përderisa ndeshja po shkonte drejtë përfundimit, ishte Matej Vydra që e mposhti Edouard Mendy-n dhe e barazoi rezlutatin në 1-1.

Përkundër këtij barazimi, Chelsea mbetet lider në ishull, me 26 pikë të grumbulluara. Por, tashmë është vetëm tre pikë larg nga Manchester City që gjendet në pozitën e dytë.

Kurse, nëse Liverpooli shënon fitore te dielen, atëherë “The Reds” i afrohen Chelseat në vetëm një pikë.