Sport Ndërkombëtar

Chelsea e United monitorojnë situatën e Vardyt

Jamie Vardy

Një numër klubesh duke përfshirë Chelsea dhe Manchester United po monitorojnë situatën e Jamie Vardy në Leicester City.

Marrëveshja aktuale e Vardy-t do të skadojë vitin e ardhshëm dhe bisedimet e reja ende nuk janë zhvilluar, dhe 90 minuta është thënë se një numër i klubeve të Premier League po monitorojnë situatën rreth 35-vjeçarit – i cili shënoi 17 gola sezonin e kaluar.

Vardy po kalon në formë fenomenale

Ndër klubet që janë informuar për Vardy janë Chelsea dhe Man Utd, të cilët janë aktualisht në treg për një sulmues të ri.

Leicester duhet të shesë disa lojtarë për të sjellë fytyra të reja dhe për të qëndruar brenda rregulloreve të Fair Play-it financiar, por me kalimin e Kasper Schmeichel në Nice dhe bisedimet që po vazhdojnë për largimet e mundshme të Wesley Fofana dhe James Maddison, mbetet për t’u parë nëse dhelprat do të jenë të gatshëm për t’u ndarë me sulmuesin e tyre hajmali.

Trajneri i Leicesterit , Brendan Rodgers tregoi në fillim të këtij viti se klubi do të vlerësonte të ardhmen e Vardy këtë verë./Shqip.com