Sport Ndërkombëtar

Cavani ende nuk ka vendosur për të ardhmen

Edinson Cavani

“El Matador” po e kërkon një vend të ri për të dalë në “gjah”.

Por, akoma është i papunë.

Edinson Cavani vazhdon të jetë lojtar i lirë.

Sulmuesi uruguain ishte i lidhur me skuadra si Villarreali e Boca Juniors, por mbetën vetëm raportime – të merkatos.

Diçka është e sigurtë: ai ka vendosur që për arsye familjare ta vazhdojë karrierën në Evropë.

Së fundmi ai ishte pjesë e Manchester United – dhe e mbylli sezonin me dy gola dhe një asitim – në 15-të ndeshje të zhvilluara në Premierligë.

“El Matador” është përballur me shumë lëndime në vitet e fundit – dhe i është zbehur shkëlqimi.

Cavani – tashmë ka 35 vjet në supe – por vazhdon të ftohet rregullisht nga kombëtarja e Uruguait./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022