Sport Ndërkombëtar

Casemiro lavdëron shokun e ri të skuadrës Antony

Casemiro e ka lavdëruar shokun e tij të ri të skuadrës në Manchester United, Antony, si një talent të “cilësisë së lartë” ndërsa këmbëngul se ai tashmë është “shumë i lumtur” në Old Trafford.

Casemiro ka bërë një fillim të ngadaltë në Manchester, pasi iu bashkua nga gjiganti spanjoll Real Madrid në afatin kalimtar të verës.

Nga Ajax mbërriti edhe lojtari brazilian Antony dhe mesfushori është i kënaqur që tani është gjithashtu në gjendje të punojë me një talent të zhveshur në nivel klubi.

“Unë mendoj se është vërtet e rëndësishme të kemi një lojtar kaq cilësor këtu [si Antony] me ne. Unë e njihja atë tashmë nga ekipi kombëtar. Ai kishte luajtur me ne në Brazil, është gjithmonë e rëndësishme të kemi lojtarë të nivelit të Antony. Unë jam bërë të ndihem rehat këtu që nga dita e parë. Jam shumë i lumtur me shokët e mi të skuadrës, ata gjithmonë po më ndihmojnë. Ekipi trajner gjithmonë më shpjegon gjërat janë të qarta për mua, jam shumë mirë dhe jam shumë i lumtur”, tha ai.

Antony shijoi një debutim të ëndrrave me golashënues në një fitore 3-1 në shtëpi ndaj Arsenalit më 4 shtator, pasi iu dha një start befasues, por Casemiro u ul në stol në tre ndeshje radhazi përpara se përfundimisht të bënte formacionin e Erik ten Hag për herë të parë në një. Humbja 1-0 e Europa League ndaj Real Sociedad javën e kaluar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022