Lajme Ballkan

Bujar Osmani takohet me Antony Blinken, çfarë u diskutua?

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, gjatë një takimi joformal ministror të NATO-s në Pragë, është takuar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Ai tha se me të ka folur për “domosdoshmërinë e vazhdimit të kursit euroatlantik” të Maqedonisë së Veriut.

“Me Sekretarin Blinken bisedova për aktualitetet në vendin tonë dhe domosdoshmërinë e vazhdimit të kursit euroatlantik të vendit, përkushtimin për demokracinë multietnike funksionale dhe respektimin e tre marrëveshjeve. Falënderova për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve”, ka shkruar Osmani.

/Shqip.com