Rozë Ndërkombëtar

Britney Spears çaktivizon llogarinë në Instagram

Britney Spears po shpëton nga negativiteti – duke filluar me Instagram.

Ylli i popit çaktivizoi sërish llogarinë e saj në rrjetet sociale të mërkurën dhe shpjegoi menjëherë pas kësaj se ajo synon të ketë një jetë pa drama, raporton Page Six.

“Po mësoj se çdo ditë është një plan i pastër për të provuar të jem një person më i mirë dhe të bëj atë që më bën të lumtur … po, unë zgjedh lumturinë sot,” shkroi ajo në Twitter . “I them vetes çdo ditë që të heq dorë nga hidhërimi i lënduar dhe të përpiqem të fal veten dhe të tjerët për atë që mund të ketë qenë lënduese.”

Spears, 40, u tha 55.8 milionë ndjekësve të saj në Twitter se ajo dëshiron “të jetë e patrembur si kur [ajo] ishte më e re dhe të mos jetë aq e frikësuar” gjatë gjithë kohës.

“Unë lutem që në të vërtetë ka të vërtetën për Frymën e Shenjtë dhe shpresoj që ai shpirt të jetë edhe me fëmijët e mi!!!” ajo përfundoi , duke iu referuar djemve të saj, Sean Preston, 16 vjeç, dhe Jayden James, 15 vjeç. “Po … unë zgjedh lumturinë dhe gëzimin sot !!!”

Këngëtarja e “Toxic” ndau gjithashtu një mesazh se ndihej “disi e mbingarkuar” përpara publikimit të duetit të saj me Elton John , “Hold Me Closer”, i cili fillon transmetimin të premten.

“Kënga ime e parë pas 6 vitesh !!!! Është shumë bukur që po këndoj me një nga
meshkujt më klasikë të kohës sonë… @eltonofficial !!!!” ajo shkroi , duke shtuar se ajo ka filluar “të meditojë më shumë” dhe “të mësosh se hapësira [e saj] është e vlefshme dhe e çmuar”.

Tweetet e Spears erdhën disa orë pasi ajo fshiu faqen e saj në Instagram pa paralajmërim për herë të katërt. Në të kaluarën, ajo është kthyer në platformë vetëm disa ditë pasi e hoqi atë.

Viti i kaluar ka qenë i mbushur me ulje dhe ngritje për fituesen e Grammy-t, duke përfshirë përfundimin e konservatorit të saj kontrovers , arritjen e një marrëveshjeje librash prej 15 milionë dollarësh , martesën me dashurinë e saj të gjatë , Sam Asghari, dhe grindjet me anëtarët e familjes duke përfshirë babain e saj, Jamie Spears dhe motra e saj, Jamie Lynn Spears.

Kohët e fundit, Britney tha se ishte lënduar nga ish-bashkëshorti i saj Kevin Federline pasi ai pretendoi në një intervistë të rrallë televizive se djemtë e tyre “kanë vendosur se nuk po e shohin atë tani”. Federline, 44, postoi gjithashtu video të vjetra të Britney-t duke debatuar me Preston dhe Jayden, të cilat avokati i saj, Mathew Rosengart, i quajti ” gjëra mizore, të fuçisë “.

Një burim i tha Page Six ekskluzivisht javën e kaluar se “shumë nga pushimet e Britney-t këto ditë konsistojnë thjesht në përshtatjen me këtë kapitull të ri të jetës së saj ” pasi rifitoi kontrollin e vendimeve të saj personale, financiare dhe mjekësore./Shqip.com