Sport Ndërkombëtar

Braithwaite: Messi është i mrekullueshëm, por kurrë nuk kam parë si Dembele

Martin Braithwaite i ka thuru lëvdata ish-shokut të skuadrës, Ousmane Dembele si një talentet më të veçanta.

Sulmuesi danez ka thënë se ai kurrë nuk ka parë një lojtar si sulmuesi i Barcelonës më parë.

Ish-sulmuesi i Barcelonës beson se, pas Lionel Messit, francezi është një nga lojtarët më emocionues në futbollin botëror për momentin dhe thotë se ai ka më shumë ndikim për skuadrën e Camp Nou sesa sulmuesi Robert Lewandowski.

“Dembele është shumë i mirë. Më pëlqen shumë ai. Ai ka një talent të madh. Nuk kam parë kurrë dikë me talentin e tij. E kam seriozisht. Leo Messi është diçka tjetër, por pas tij nuk kam parë asnjë lojtar si Dembele. Djali është i veçantë. Talenti individual i Dembele ka më shumë ndikim sesa ai i një lojtari si Lewandowski, individualisht. Ousmane është e pabesueshme. Një lojtar i mirë dhe një person i mirë. Lewandowski shënon shumë gola, jam i lumtur për të, ai është një profesionist i madh”, tha ai.

Dembele ka qenë një lojtar kyç për skuadrën e Xavi-t që nga nënshkrimi i një kontrate të re në verë.

Ai dha dy asistime – për Lewandowski dhe Ferran Torres – teksa Barca mundi Viktoria Plzen 5-1 në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve të sezonit këtë javë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022