Lajme

Bild paralajmëron tensione mes Kosovës dhe Serbisë

Diplomati i njohur Carl Bildt, ka akuzuar presidentin Aleksandar Vuçiq për situatën e fundit në veri të Kosovës.

“Është Aleksandar Vuçiq, i cili ka interes të provokojë tension për të larguar vëmendjen nga më shumë çështje të brendshme në Serbi. Sido që të jetë sfondi, situata mes Serbisë dhe Kosovës po përkeqësohet qartë – përsëri!”, ka shkruar Bildt.

/Shqip.com