Sport Ndërkombëtar

Betisi i shkakton Villarealit humbjen e parë sezonale

Rodri

Real Betisi e ka njoftuar Villarealin me humbje.

Skuadra e udhëhequr nga Manuel Pellegrini ka triumfuar me rezultat 1-0 ndaj “nëndetësës së verdhë”.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Rodri – kur po zhvillohej minuta e 61-të.

Ani pse mysafirët u munduan me të gjitha forcat për ta barazuar rezultatin – nuk arritën diçka të tillë.

Interesant është fakti se përveçes se ishte humbja e parë – për ekipin e drejtuar nga Unai Emery – ky ishte edhe goli i parë i pranuar në këtë sezon.

Betisi – tashmë ngritet në kuotën e 12-të pikëve dhe gjendet në pozitën e tretë në tabelë.

Teksa, Villarreali është një pozitë më poshtë – me dy pikë më pak./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022