Rozë

Bernard Berisha bëhet baba për herë të dytë, e pagëzon djalin me emër të veçantë

Futbollisti i njohur shqiptar Bernard Berisha është bërë baba për herë të dytë.

Ai dhe bashkëshortja iu gëzuan ardhjes në jetë të një djali, ku lajmin e ndanë në rrjetet sociale.

Bashkëshortja e tij, Hashime Berisha postoi një foto të djalit duke treguar se e kanë pagëzuar me emrin Ezan.

“Mirë se na erdhe në jetë Ezan Berisha, 12.07.2022. Mami, babai dhe Diari të duam shumë”, ka shkruar Hashimja në Instagram.

View this post on Instagram

A post shared by Hᴀsʜɪᴍᴇ Bᴇʀɪsʜᴀ 🦋 (@hashimeb3risha)

Aktualisht, Bernard Berisha është lojtar i lirë, për shkak se FIFA u ka dhënë leje lojtarëve që luajnë në Rusi dhe Ukrainë t’i shkëpusin kontratat me klubet e tyre përkatëse, për shkak të invazionit rus në Ukrainë./Shqip.com