Sport Ndërkombëtar

Benzema – futbollisti më i vlerësuar në “FIFA 2023”

Karim Benzema

Për shumë vite – Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo ishin futbollistët më të mirë në videoljën “FIFA”.

Por, në “FIFA 2023″ këtë primat e ka Karim Benzema.

Sulmuesi francez është vlerësuar me 91 – në total.

Credits: Bleacher Report UK

80 shpejtësia, 88 goditjet, 83 pasimet, 87 driblimet, 39 loja defanzive dhe 78 në përgatitjen fizike.

Për qendërsulmuesin e Real Madrid – kjo është hera e parë në karrierë që e merr këtë vlersim – në videolojën më të popullarizuar – sa i përket futbollit.

Messi – gjendet në pozitën e pestë, teksa Ronaldo në të tetën.

Lista 10-të futbollistëve më mirë në “FIFA 2022”:

Benzema – 91.

Robert Lewandowski – 91

Kylian Mbappe – 91

Kevin De Bruyne – 91

Leo Messi – 91

Mohamed Salah – 91

Virgil Van Dijk – 90

Cristiano Ronaldo – 90

Thibaut Courtois – 90

Manuel Neuer – 90 /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022