Sport Ndërkombëtar

Bellerin – “shqetësimi” i rradhës për Barcelonën

Hector Bellerin

Hector Bellerin ka ndjerë një shqetësim në këmbën e majtë – gjatë stërvitjeve së sotme me Barcelonën.

Si pasojë e kësaj – ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore për të përcaktuar shkallën e lëndimit.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubit katalunas.

27 vjeçari u bashkua me Barçën – në ditën e fundit të merkatos së verë si lojtar i lirë.

Teksa – në sezonin e kaluar ishte në huazim te Real Betis –ku i zhvilloi 23 ndeshje në La Liga dhe katër të tjera në Europaliga.

Mbrojtësi i krahut të djathtë nuk është i vetmi futbollist i skuadrës blaugrane – që ka probleme fizike.

Ronald Araujo, Jules Kounde dhe Frenkie de Jong janë jashtë fushave të gjelbra po ashtu.

I pari do të mungoi dy deri në tre muaj, i dyti rreth 20 ditë, ndërsa i treti do të jetë i gatshëm ndaj Interit./Shqip.com