Sport Ndërkombëtar

Belgjikë – Itali: Formacionet zyrtare

Belgjika vs Italia

Ndeshja mes Belgjikës dhe Italisë do të jetë përballja e radhës e çerekfinales së EURO 2020.

Të dy trajnerët tani kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Roberto Martinez i Belgjikës do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld, Thorgan Hazard, Axel Witsel, Youri Tielemans, Thomas Meunier, Kevin de Bruyne, Jeremy Doku dhe Romelu Lukaku, janë të përzgjedhur e Martinez për këtë ndeshje.

Nga ana tjetër Roberto Martinez do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Gianluigi Donnarumma, Giovanni di Lorenzo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazzola, Marco Verrati, Jorginho, Nicolo Barella, Federico Chiesa, Lorenzo Insigne dhe Ciro Immobile, janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianz Arena” me fillim nga ora 21:00.