Sport Ndërkombëtar

Belgjika debaton sonte në Katar ndaj Kanadasë, publikohen formacionet zyrtare

Belgjika do të përballet me Kandanë në kuadër të ndeshjet hapëse të grupit F.

Belgët kanë pasur ecurinë të mirë në vitet e fundit dhe shihen si favori në këtë përballje.

Në anën tjetër kanadezët vijnë në këtë botëror për të shkaktuar befasi, pasi në skuadër ka disa talentë të mëdhenj.

Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Kroacisë dhe Marokut është mbyllur me rezultat 0-0.

Përballja mes Belgjikës dhe Kanadasë do të fillojë në ora 20:00.

Belgjika: Courtois, Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen, Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco, De Bruyne, E. Hazard, Batshuayi.

Kanada: Hutchinson, Borjan, Johnston, Miller, Vitoria, Eustaquio, Hoilett, Buchanan, Davies, David, Laryea.

/Shqip.com