Sport Ndërkombëtar

Beckham qëndron në radhë për 12 orë për t’i dhënë lamtumirën e fundit Mbretëreshës

David Beckham ka pritur 12 orë në radhë për të parë dhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit Mbretëreshës Elizabeth II.

Ish-kapiteni i Anglisë, 47 vjeç, ishte ndër ata që morën radhën për të kaluar pranë arkivolit në Westminster Hall, shkruan BBC.

Pamjet u shfaqën për ta treguar atë duke fshirë lotët.

“Është e veçantë të jesh këtu, të festosh dhe të dëgjosh historitë e ndryshme që kanë njerëzit”, tha ai më pas.

Beckham iu dha një OBE nga Mbretëresha në 2003 për shërbimet e tij ndaj futbollit.

Beckham iu bashkua radhës së gjatë përgjatë lumit Thames në orën 02:00 të së premtes dhe zbuloi se ai dhe ata përreth tij ishin ushqyer gjatë pritjes së tyre nga patatet e skuqura Pringles, ëmbëlsirat me limon sherbet, kafe dhe donuts./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022