Barcelona fiton, por vuan ndaj Celta Vigos

Pedri Gonzalez e Marc-Andre ter Stegen u siguruan që Barcelona të marrë një fitore minimale 1:0.

Barcelona morri tre pikë pëballë Celta Vigos në një fitore 1:0, ku katalanasit vuajtën shumë.

Pedri ia dha erepsinë skuadrës së Xavit, duke e shfrytëzuar një pështjellim në mbrojtjen kundërshtare.

Pas, një pjese të parë solide në pjesën e dytë Celta Vigo e kishte fjalën kryesore.

Në pjesën e dytë dhe ishin vizitorët ata që ishin sërish në epërsi teksa kërkuan të kthenin më në fund vidën teksa ora goditi shenjën e orës.

Celta mendoi se kishte shënuar në minutën e 70-të, por goli i Jurgen Strand Larsen u përjashtua për pozicion jashtë loje.

Marc-Andre ter Stegen më pas bëri një pritje mahnitëse vonë për t’i dhënë Barcelonës të tre pikët e plota.