Atletico Madrid nuk gabon përballë Sevillas

Pas humbjes nga Real Madrid, Atletico Madrid nuk ka gabuar përballë Sevillas duke marr tri pikë të plota.

Presioni për  Julen Lopetegui po rritet pas humbjes 2:0 në shtëpi.

Skuadra e Diego Simeone i shfrytëzoi të gjitha rastet – të cilat ishin mjaft të paketa.

Koke, i cili theu rekordin për më së shumti paraqitje për klubin, asistoi për Marcos Llorente, i cili shënoi për 1-0 përpara se një goditje perfekte në pjesën e dytë nga Álvaro Morata të dyfishonte epërsinë.

Nikoqirët përjetuan një rritje të vonë energjie gjatë 20 minutave të fundit, por nuk patën asnjë rast real të qartë me Jan Oblak shumë komod në portë.

Si rezultat, fitorja është çelësi për sezonin e Atletit, pasi mundi një klub të madh të LaLigës jashtë shtëpisë dhe ata ulen në vendin e pestë.

Megjithatë, goditja e tyre e vetme ishte që Nahuel Molina të largohej me forcë me një dëmtim të vonë.

Sevilla, e cila përjetoi një sasi të madhe fishkëllimash pas ndeshjes, qëndron në vendin e 16-të me vetëm pesë pikë pas shtatë ndeshjeve dhe zonën e rënies pak më poshtë./Shqip.com