Teknologji

Asus ROG Phone 7 vjen zyrtarisht më 13 Prill

Asus ROG Phone 7

Asus ROG Phone 6 dhe ROG Phone 6 Pro u njoftuan korrikun e kaluar, por këtë herë kompania nuk po pret deri në verë për të zyrtarizuar telefonat e saj më të rinj të lojërave.

Në vend të kësaj, seria ROG Phone 7 do të zbulohet në një ngjarje më 13 Prill, siç mund ta shihni nga lajmet e shpërndara më poshtë përmes llogarisë zyrtare të ROG në Twitter.

Ngjarja do të transmetohet drejtpërdrejt për ata që janë të etur për të parë se çfarë ka të re në ROG-land, dhe do të zhvillohet përkatësisht në orën 20:00 me kohën e Taipei, 23:00 me kohën e Berlinit dhe 8 të mëngjesit me kohën e Nju Jorkut.

Ne kemi parë tashmë jo një , jo dy, por tre versione të telefonit(ve) të ardhshëm si prototipe në bazën e të dhënave në internet Geekbench, të gjitha duke tronditur çipset Snapdragon 8 Gen 2 çuditërisht, shkruan Gsmarena.

Të tre kishin 16 GB RAM në bord, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë të paktën një opsion me 18 GB.

/Shqip.com