Sport Ndërkombëtar

Arteta i shqetësuar për lëndimin e Smith Rowe

Vitin e fundit Emile Smith Rowe ka qenë në luftë me lëndim, dhe duket se gjërat nuk janë duke shkuar në rrugën e duhur.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta e ka pranuar se lëndimet e talentit të ri e shqetësojnë atë.

“Jam shumë i dëshpëruar. Ai është një fëmijë që i pëlqen të luajë futboll dhe është gjëja më e madhe në jetën e tij dhe kur nuk jeni në gjendje ta bëni këtë, veçanërisht pas arratisjes së futbollit. Lojërat dhe paraqitjet që ka pasur me ne një vit më parë, është e vështirë. Por dëmtimet janë pjesë e futbollit. Ju do t’i merrni ato në këtë fazë të karrierës tuaj. Është mënyra se si do të përballeni me këto momente të vështira dhe më pas se si do të bëni hapin tjetër. Duhet të shkoni përmes asaj”, tha ai.

Pas një fillimi të shkëlqyer të sezonit 2021-22, në të cilin Smith Rowe shënoi nëntë herë në 19 ndeshje dhe fitoi thirrjen e parë në Angli, një problem i vazhdueshëm pa atë të luftonte për të ruajtur formën e tij mbresëlënëse dhe ai humbi vendin e tij në formacionin startues.

Ai nuk ka filluar një ndeshje këtë sezon dhe do të humbasë ndeshjen e së dielës në Brentford.

Skuadra e Mikel Arteta-s do të përballet me Brentford të dielën në Premier League duke kërkuar të rikthehet nga humbja e fundit në Manchester United./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022