Sport Ndërkombëtar

Arsenali po triumfon – pas 45 minutave lojë

Momente nga ndeshja

45 minuta, një gol.

Arsenali është duke triumfuar në udhëtim te Crystal Palace – me rezultat 0-1.

Ishte, Gabriel Martilenelli që e tundi rrjetën në minutën e 20-të dhe u bë braziliani i parë që e shënon golin e parë në një sezon të Premierligës.

Teksa, u asistua nga Oleksandr Zinchenko.

“Gunners” e dominuan këtë pjesë dhe patën disa mundësi të mira shënimi, por rezultati nuk ndryshoi.

Në anën tjetër, Palace u mundua të rrezikonte portën e londinezëve – me kundërsulme – gjë që nuk doli të jetë e suksesshme.

Gjithçka mbetet e hapur – për pjesën e dytë.