Sport Ndërkombëtar

Arnautovic – golashënuesi më i mirë në Serie A

Marko Arnautovic

Manchester United e kërkoi me ngulm, por Bologna nuk e lëshoi.

Arsyeja po dihet tashmë.

Marko Arnautovic është golashënuesi më i mirë në Serie A – në këtë sezon.

Sulmuesi austriak po kalon në formë jetësore – pasi ka shënuar gjashtë gola – në po aq ndeshje të zhvilluara.

Ani pse Bologna – gjendet në pozitën e 12-të – shtatgjati është shndrruar në “ankth” të kundërshtarëve.

Paraqitje të mirë – 33 vjeçari pati edhe në sezonin e kaluar – sepse e mbylli me 14-të gola dhe një asistim.

Arnautovic ka kontratë me ekipin italian – deri në vitin 2024, ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet gjashtë milionë euro./Shqip.com