Sport Ndërkombëtar

Arda Turan i var këpucët

Arda Turan

Një karrierë të gjatë – me shumë suksese i erdhi fundi.

Arda Turan është tërhequr nga futbolli – në moshën 35 vjeçare.

Mesfushori turk – e ka bërë të ditur këtë vendim përmes një postimi në Instagram – ku ka shkruar “ishte e vështirë, por e bukur”.

Turan së fundmi ishte pjesë e Galatasarayt – por për shkak të lëndimeve të shumta – në sezonin e kaluar u parqit vetëm shtatë herë në kampionat.

Arda – ka pasur një rrugëtim të bujshëm si futbollist, teksa momentet më të lavishme i kaloi në Madrid, te Atletico.

Me “Los Colchoneros” ai e fitoi La Ligën, Superkupën e Spanjës, Europaligën dhe UEFA Superkupën.

Përveçes – Atleticos – ai e kishte djersitur edhe fanellën e Barcelonës, lëvizje që nuk doli të jetë shumë e zgjuar – sepse nuk arriti asesi të zë vend në formacionin startues – apo të lë shenja në ekip.

35 vjeçari – ka qenë pjesë edhe e kombëtares turke – me të cilën ka zhvilluar 17-të ndeshje zyrtare në total./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022