Sport Ndërkombëtar

Angli – Danimark: Formacionet zyrtare

Angli - Danimark

Ndeshja mes Anglisë dhe Danimarkës do të jetë përballja e radhës e gjysëfinaleve të EURO 2020, shkruan Shqip.com.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri i “Tre luanëve”, Gareth Southgate, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Jordan Pickford, Luke Shaw, Harry Maguire, John Stones, Kyle Walker, Declan Rice, Kalvin Phillips, Raheem Sterling, Mason Mount, Bukayo Saka dhe Harry Kane janë të përzgjedhurit e Southgate.

Nga ana tjetër Kasper Hjulmand do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-3:

Kasper Schmeichel, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Jannik Vestergaard, Jens Stryger Larsen, Pierre-Emile Hojbjerg, Thomas Delaney, Joakim Maehle, Martin Braithëaite, Mikkel Damsgaard dhe Kasper Dolberg janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley Stadium” me fillim nga ora 21:00./Shqip.com