Rozë Ndërkombëtar

Angelina Jolie bën deklaratën e fortë: Doja të paguaja dikë që të më vriste

Aktorja me famë botërore, Angelina Jolie ka pranuar se kishte menduar të punësonte një vrasës me pagesë për ta vrarë atë.

Në pjesën e fundit të podcastit OK Diario ‘ Levantate OK’, ekuipazhi diskutoi kur Angelina Jolie pranoi se dikur punësoi një vrasës me pagesë për ta vrarë.

Sipas raportimeve, ylli i “Lara Croft: Tomb Raider” tentoi për herë të parë vetëvrasje në moshën 19-vjeçare. Por kur ajo mbushi 22 vjeç, ajo hartoi një plan për t’i dhënë fund jetës së saj në një mënyrë që familja e saj do të ishte në gjendje ta kuptonte më mirë, ose kështu mendonte ajo, duke punësuar një vrasës me pagesë për ta vrarë.

“Nuk është aq e vështirë ta gjesh atë në Nju Jork. Sado e çmendur që tingëllon, mendoj se shumë njerëz kanë menduar për vetëvrasjen kur janë të rinj. E dija se shumë njerëz të afërt me mua, si nëna ime, do të ndiheshin sikur nuk do të më jepnin sa duhet nëse do të kisha vrarë veten ”, ka thënë ajo raporton Marca.

Aktorja ia doli deri në autorizimin e kontraktorit vrasës, por çuditërisht, ishte vetë vrasësi që e bindi Jolien të mos ia merrte vetes jetën duke përdorur metodën jo-ortodokse.

Ajo tha: “Ai ishte një person mjaft i mirë dhe më pyeti nëse mund të mendoja për këtë dhe ta telefonoja përsëri pas dy muajsh”.

Beteja e aktores me shëndetin mendor nuk mbaroi kur ajo vendosi të anulonte rezervimin e saj me vrasësin me pagesë, por ajo ka qenë në gjendje të adresojë diagnozën e saj të çrregullimit të stresit post-traumatik (PTSD) në momentet e fundit.

/Shqip.com