Sport Ndërkombëtar

Allegri është i qetë – përkundër formës së dobët të Juventusit

Juventusi dhe Milani ndahen baraz

Juventusi po kalon në formë katastrofale.

Por, Massimiliano Allegri nuk ndihet i rrezikuar.

Trajneri italian – ka deklaruar se “më kanë munguar të gjitha thashethemet ‘Allegri afër shkarkimit’. Një lojë e keqe dhe është ‘puna e Allegrit në rrezik’ në shtyp. Qesharake”.

Teksa, shtoi se “unë jam i sigurt për të ardhmen tonë, kështu që u thashë lojtarëve: mos më prishni pushimin ndërkombëtar, kam nevojë për pak qetësi”.

Juve – gjendet në pozitën e tetë në Serie A me vetëm dhjetë pikë të grumbulluara.

Në total – ka arkëtuar vetëm dy fitore – teksa është ndalur me katër barazime.

Në anën tjetër – formë edhe më të dobët po kalon në Ligën e Kampionëve.

0 pikë – nga dy ndeshje është sinjal që kualifikimi në fazën me eleminim direkt është në rrezik.

Ndeshjen tjetër – “Zonja e Vjetër” e zhvillon të dielën – me fillim nga ora 15:00./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022