Sport Shqiptar

Albion Ymeri renditet i 13-ti në Botërorin e triathlonit

Shteti i Kosovës vazhdon të prezantohet me shumë sportist në arenën ndërkombëtare, shkuan Shqip.com.

Sportisti ynë Albion Ymeri mori pjesë në Kampionatin Botëror të Triathlonit në grupmoshat M 25-29 në diciplinën Triathlon Standard (Olimpik) u rendit i 13-ti nga 39 garues dhe arriti rezultatin 02:04:41.

Nga 492 garues meshkuj në të gjitha grupmoshat Albioni u rendit 48-ti.

Kampionati Botëror i triathlonit u organizua në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkua Arabe.

/Shqip.com