Lajme

Aksident me fatalitet në rrugën Mitrovicë-Leposaviq, vdes një person, një tjetër po trajtohet në spital

Ilustrim
Ilustrim

Rreth orës 16:40 ka ndodhur një aksident trafiku me vdekje në dalje të  Mitrovicës në rrugën nacionale Mitrovicë – Leposaviq.

Avni Zahiti, zëdhënës në policinë Rajonale të Mitrovicës, tha se: “në  aksident janë  përfshirë  tri automjete një  veturë , një  kamionetë dhe një motoçikletë,  ku si pasojë  e lëndimeve të  pësuara në aksident ka humbur jetën  motoçiklisti. Ndërsa  lëndime ka pësuar edhe  një  person tjetër i cili po trajtohet ne Spitalin Rajonal  në Mitrovicë”.

“Njësitet përkatëse policore kanë dalë në vendngjarje dhe po zhvillojnë hetimet për aksidentin”, tha Zahiti.

/Shqip.com