Lajme

50 vendet ku kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

Pasaporta e Kosovës
Pasaporta e Kosovës

Kosova dhe Izraeli nënshkruan më 18 qershor një marrëveshje për heqjen reciproke të vizave për qytetarët e dy vendeve.

Kosovarët mund të udhëtojnë pa viza në 50 shtete të botës, ndërsa mund të pajisen me viza sapo të mbërrijnë në 39 vende. /REL

/Shqip.com