Sport Ndërkombëtar

Milani i pandalshëm në Serie A

Milani fiton ndaj Atalantas

AC Milan ka shënuar një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim ndaj Atalantas.

Në këtë ndeshje rosonerët ishin më kërkues gjatë tërë takimit dhe triumfuan me rezultat 1-3, shkruan Shqip.com.

Serinë e golave në këtë takim e hapi Davide Calabria i cili shënoi pas vetëm 28 sekondave lojë.

Pas shënimit të këtij goli, kuqezinjtë ishin skuadër dominuese në fushën e gjelbër dhe arritën që të shënojnë edhe njëherë gjatë pjesës së parë.

Goli i shënuar nga Davide Calabria

Kur po zhvillohej minuta e 43-të, Sandro Tonali e rrëmbeu një top në zonën e kundërshtarëve dhe e tundi rrjetën për 0-2.

Goli i shënuar nga Sandro Tonali

Për ta thelluar edhe më shumë këtë epërsi u përkujdes, Rafael Leao i cili realizoi në minutën e 78-të.

Kurse, për ta bërë fundin e ndeshjes edhe më dramtik u përkujdesen Duvan Zapata dhe Mario Pasalic të cilët shënuan nga një gol në minuta e fundit të ndeshjes, por kjo ishte e githa çka mundën të bëjnë vendasit.

Pas kësaj fitore, Milani është në vendin e dytë në Serie A me 19 pikë, dy  më pak se Napoli që është lider.

Ndërsa, në anën tjetër, Atalanta gjendet në vendin e tetë me gjithsej 11 pikë./Shqip.com