ShqipBizz Ndërkombëtar

Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë pas dy vitesh së bashku

Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë pas dy vitesh së bashku.

Ylli i Kardashians ndihej sikur ajo dhe yllin e basketbollit ishin në “rrugë të ndryshme”, tha një burim i brendshëm për Entertainment Tonight të mërkurën.

Burimi shtoi se dyshja “kanë pasur diskutime për të ardhmen e tyre, por ata nuk janë në të njëjtën faqe”.

Një tjetër burim e konfirmoi ndarjen, i cili raportoi se ata janë ndarë për rreth një javë e gjysmë.

Sipas raportimeve ata filluan të ndiheshin sikur nuk ishin në linjë dhe kuptuan se kishin stile jetese shumë të ndryshme.

Jenner dhe Booker filluan të takoheshin në vitin 2020, por lidhja e tyre u mbajt e fshehtë për një kohë.

Kujtojmw qw Jenner ka pasur lidhje me lojtarë të tjerë gjatë viteve, duke përfshirë Jordan Clarkson dhe Blake Griffin.