Lajme

128 raste aktive me COVID-19

Momentalisht në Kosovë janë 128 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24-të orëve të fundit janë shënuar 15 raste të reja pozitive dhe asnjë humbje jete.

Numri i të shëruarave arrin në 25.

Statistikat

Me dozën e parë të vaksinës janë vaksinuar 904 mijë e 236 qytetarë, me dozën e dytë janë vaksinuar 824 mijë e 625 qytetarë, me të tretën 105 mijë e 104 dhe me dozën e katërt janë vaksinuar 1 mijë e 774 qytetarë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022