Lajme

10 raste të reja pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24-të orëve të fundit në Shqipëri janë shënuar 10 raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri.

Po ashtu gjatë këtij intervali kohor janë kryer 222 testime dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Numri i të shtruarave në Spitalet e Shqipërisë është shtatë ndërsa numri i të shëruarave është 15.

Prej fillimit të pandemisë jetën nga COVID-19, e kanë humbur 3 mijë e 601 qytetarë.

/Shqip.com