Lajme

Prokuroria ndalon një drejtor në KPM nën dyshimin për ryshfet

Ilustrim

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ndaluar drejtorin e Administratës dhe Financave në Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM) nën dyshimin për ryshfet, njofton Shqip.com.

Në njoftimin e prokurorisë thuhet se i dyshuari ka marrë ryshfet në vlerë prej tetë mijë eurosh me premtimin se do të ndikoj në mosndëshkimin e një subjekti biznesor, për një shkelje të pretenduar nga i dyshuari, gjoja se ky subjekt biznesor i ka shkelur rregullat e KPM-së.

I dyshuari, me aktvendim të Prokurorit të Shtetit, ndodhet nën masën e ndalimit prej 48 orësh”./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022