Zonat më të fundit ku besohet se po ndodhin sulme në Ukrainë

Presidenti i Ukrainës, Volodymr Zelensky thotë se forcat e armatosura të vendit të tij po zmbrapsin sulmet në zonën e Donbasit në Ukrainën lindore, si dhe në pjesë të tjera të vendit.

Në të kundërt, Rusia thotë se ka hasur pak rezistencë, shkruan BBC, transmeton Shqip.com.

Teksa, shtria ukrainase thotë se ka vrarë rreth 50 “pushtues” rusë dhe ka rrëzuar të paktën gjashtë avionë rusë, megjithëse kjo nuk është verifikuar në mënyrë të pavarur.

Në rrjetet sociale – po qarkullojnë pamje të ndryshme – ku po shihen sulmet ruse me avionë – në drejtim të disa zonave afër Kievit. /Shqip.com