Lajme

Këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Ilustrim

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht përgjatë relievit malor.

IHMK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin 6-12 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

Temperatura më e lartë pritet të mbajë në Prizren dhe Gjakovë me 29 gradë celsius./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022